Opozycja postawiła Macronowi ultimatum
Opublikowano: 12.05.2019 


Odbył się dwudziesty szósty weekend protestów organizowanych przez ruch „żółtych kamizelek” w Paryżu. Tysiące Francuzów wyszło wczoraj na ulice Paryża, aby zaprotestować przeciwko polityce prezydenta Emmanuela Macrona.

W Paryżu prefektura policji, na specjalny rozkaz, w przeddzień marszów, ponownie zabroniła demonstrantom zbliżania się do historycznego centrum miasta.

Wielkoskalowe protesty „żółtych kamizelek” rozpoczęły się we Francji 17 listopada 2018 roku od żądań, aby nie podwyższano podatku od paliw i cen benzyny. Podczas protestów poszerzono zakres żądań. Niezadowoleni z polityki społecznej francuskich władz uczestnicy ruchu nadal wychodzą na ulice w całym kraju, pomimo ogłoszonych przez przywództwo Francji środków mających na celu uspokojenie sytuacji.

Często protestom towarzyszą zamieszki i starcia demonstrantów z policją, podpalenia samochodów i budynków. Według sondaży ponad połowa Francuzów opowiada się za przerwaniem akcji „żółtych kamizelek”.

Tymczasem szefowa skrajnie prawicowej partii opozycyjnej Zgromadzenie Narodowe (dawniej Front Narodowy) Marine Le Pen postawiła ultimatum francuskiemu prezydentowi Emmanuelowi Macronowi – informuje „Le Parisien”.

Według niej zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego stały się też referendum zaufania dla francuskiego przywódcy w kraju, więc jeśli przegra, Macron powinien opuścić swoje stanowisko. Le Pen oskarżyła głowę państwa o „pozostawienie na boku milionów Francuzów, do których już nie apeluje, kogo nie bierze pod uwagę i z którymi – co najgorsze – walczy”.

Liderka Zgromadzenia Narodowego dodała, że Macron jest pierwszym francuskim prezydentem, który wykorzystuje swój wizerunek do promowania programu partii politycznej w przededniu wyborów.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w dniach 23–26 maja, podczas nich wybranych zostanie 751 posłów.

Źródło: pl.SputnikNews.com [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


Periodyk jest portalem internetowym opracowanym na podstawie wybranych materiałów publicystycznych, które naszym zdaniem zasługują na rozpropagowanie. Podczas ponad 40-sto letnich poszukiwań polskiej narodowej publicystyki, wielokrotnie natrafialiśmy na pospolity chłam, który odwracał uwagę od wartości patriotycznych i kierował nas w stronę taniej sensacji daleko od prawdziwej narodowej suwerennej myśli. Zespół redakcyjny portalu Periodyk składa się z dziennikarzy, publicystów, filmowców i działaczy politycznych, którzy całe życie poświęcili na walkę o prawdę i suwerenną Polskę. 

Obiecujemy

Witamy!

W imieniu portalu Periodyk, gwarantujemy uczciwe i sprawdzone informacje i jednocześnie zapewniamy, że nie jesteśmy serwisem komercyjnym co gwarantuje nam suwerenność merytoryczną. Nie stosujemy spamów, wirusów i nie prowadzimy statystyk osób które odwiedzają nasz portal. Przyjmujemy wszystkie sugestie. Naszym celem jest pomoc w dotarciu do wartościowych informacji. 


Periodyk ma spełniać rolę wygodnego nawigatora, który pomoże wam dotrzeć do wartościowej myśli narodowej, a jednocześnie pomoże w poruszaniu się w gąszczu milionów ciekawych filmów, materiałów, publicystycznych i paneli dyskusyjnych, które pomogą  znalęźć  odpowiedź na często zadawane pytania z którymi bez wyczerpującej wiedzy nie możemy sobie sami poradzić. Zespół redakcyjny portalu Periodyk, bazuje wyłącznie na współpracy z największymi autorytetami zarówno w Polsce jak za granicą. Dysponujemy całą siecią własnych serwerów i stron internetowych, które często nie mają z sobą wspólnego mianownika, dlatego Periodyk ma służyć do szybkiego wyławiania wartościowych treści zarówno z dziedziny polityki, nauki, techniki, kultury, historii, naturalnej medycy, prawa jak też tajemnic związanych z życiem innych cywilizacji ze szczególnym uwzględnieniem Pogan, Słowian i innych cywilizacji zamieszkujących ziemię od zarania dziejów do chwili obecnej. 

Nasz Serwis