Nasz Serwis

Witamy!

Periodyk jest portalem internetowym opracowanym na podstawie wybranych materiałów publicystycznych, które naszym zdaniem zasługują na rozpropagowanie. Podczas ponad 40-sto letnich poszukiwań polskiej narodowej publicystyki, wielokrotnie natrafialiśmy na pospolity chłam, który odwracał uwagę od wartości patriotycznych i kierował nas w stronę taniej sensacji daleko od prawdziwej narodowej suwerennej myśli. Zespół redakcyjny portalu Periodyk składa się z dziennikarzy, publicystów, filmowców i działaczy politycznych, którzy całe życie poświęcili na walkę o prawdę i suwerenną Polskę. 

Obiecujemy

Manifestacje przeciwko przyjętej przed rokiem przez Kongres Stanów Zjednoczonych ustawie 447 odbyły się w Chicago, Nowym Jorku, Los Angeles, Filadelfii, Bostonie oraz Hartford. Według działaczy polonijnych i reszty naszych rodaków mieszkających za oceanem, wbrew propagandzie polskich władz zapisy wspomnianego prawa stanowią poważne zagrożenie dla Polski, w tym głównie dla suwerenności i ekonomicznej przyszłości kraju.

Arkadiusz Cimoch, współorganizator protestu, krytykował zresztą rząd Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy, który jego zdaniem nie robi niemal nic w tej sprawie. Zamiast tego wykazuje się daleko idącą uległością wobec środowisk żydowskich, stąd nie zareagował choćby na słowa amerykańskiego sekretarza stanu Mike’a Pompeo, gdy ten w lutym domagał się w Warszawie przyspieszenia prac nad wypłacaniem odszkodowań żydowskim organizacjom.

Ustawa 447 została przyjęta w kwietniu ubiegłego roku przez amerykański Kongres. Zgodnie z jej zapisami Departament Stanu USA jest zobowiązany monitorować oraz wspomagać proces zwrotu żydowskich majątków bezdziedzicznych, które miałyby trafić głównie do tamtejszych organizacji żydowskich.

Na podstawie: DoRzeczy.pl, PCh24.pl, Twitter.com
Źródło: Autonom.pl

Amerykańska Polonia przeciwko żydowskim roszczeniom
Opublikowano: 02.04.2019 

Działacze polonijni ze Stanów Zjednoczonych protestowali 31 marca w kilku tamtejszych miastach przeciwko ustawie 447, czyli prawu zobowiązującemu amerykański Departament Stanu do monitorowania kwestii zwrotu majątków żydowskich rzekomo zagrabionych po II wojnie światowej. Uczestnicy demonstracji zarzucali przy tym rządowi Prawa i Sprawiedliwości zbytnią uległość właśnie wobec środowisk żydowskich.


Periodyk ma spełniać rolę wygodnego nawigatora, który pomoże wam dotrzeć do wartościowej myśli narodowej, a jednocześnie pomoże w poruszaniu się w gąszczu milionów ciekawych filmów, materiałów, publicystycznych i paneli dyskusyjnych, które pomogą  znalęźć  odpowiedź na często zadawane pytania z którymi bez wyczerpującej wiedzy nie możemy sobie sami poradzić. Zespół redakcyjny portalu Periodyk, bazuje wyłącznie na współpracy z największymi autorytetami zarówno w Polsce jak za granicą. Dysponujemy całą siecią własnych serwerów i stron internetowych, które często nie mają z sobą wspólnego mianownika, dlatego Periodyk ma służyć do szybkiego wyławiania wartościowych treści zarówno z dziedziny polityki, nauki, techniki, kultury, historii, naturalnej medycy, prawa jak też tajemnic związanych z życiem innych cywilizacji ze szczególnym uwzględnieniem Pogan, Słowian i innych cywilizacji zamieszkujących ziemię od zarania dziejów do chwili obecnej. 

W imieniu portalu Periodyk, gwarantujemy uczciwe i sprawdzone informacje i jednocześnie zapewniamy, że nie jesteśmy serwisem komercyjnym co gwarantuje nam suwerenność merytoryczną. Nie stosujemy spamów, wirusów i nie prowadzimy statystyk osób które odwiedzają nasz portal. Przyjmujemy wszystkie sugestie. Naszym celem jest pomoc w dotarciu do wartościowych informacji.